Muş Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bulanık MYO öğrencilerinin yurt sorunu

MUŞ ALPASLAN ÜNİVERSİTESİNE BAĞLI BULANIK İLÇESİNDE 2018 YILINDA EĞİTİM VERMEYE BAŞLAYAN MESLEK YÜKSEKOKULU (MYO) ÖĞRENCİLERİNİN BARINMA SORUNLARI BİR TÜRLÜ ÇÖZÜLEMİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bulanık MYO öğrencilerinin yurt sorunu
190 views
02 Eylül 2020 - 1:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MUŞ (İHA) – Muş Alpaslan Üniversitesine bağlı Bulanık ilçesinde 2018 yılında eğitim vermeye başlayan meslek yüksekokulu (MYO) öğrencilerinin barınma sorunları bir türlü çözülemiyor.

Bulanık’a MYO açılması için dönemin siyasetçileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri tarafından barınma sorunun çözüleceğine dair verilen taahhütlerin yerine getirilmemesi nedeniyle farklı şehirlerden gelen öğrenciler, yurt sorunu ile karşılaşınca kayıt yaptırmaktan vazgeçip geri dönüyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Bulanık MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Galip Halidi, “2020-2021 eğitim öğretim yılında meslek yüksekokulumuz bölümlerinin doluluk oranları YKS tercih sonuçlarına göre yüzde 100’dür. Muş Alparslan Üniversitesi Bulanık Meslek Yüksekokulu olarak böyle önemli bir başarının sağlanmış olması bizi fazlasıyla memnun etmektedir. Fakat yakalanan bu başarının ilçemizde hala yurt imkânlarının oluşturulamaması sebebiyle gölgelenmesi, bizleri derinden üzmektedir. Yüksekokulumuzun bu durumu, YÖK Kalite Kurulunun yapmış olduğu detaylı inceleme neticesinde yazılan raporlara da yansımıştır. Yüksekokulumuzun gerek bölgemiz gerekse ilçemiz açısından önemi göz önünde bulundurulduğunda, yurt imkânlarının ivedi bir şekilde çözülmesi için Bulanık ilçesi olarak inisiyatif almamız gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.