Muş Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Malazgirt’te kilometrelerce pancar kuyruğu oluştu

MUŞ’UN MALAZGİRT İLÇESİNDE ŞEKER PANCAR ALIM KAMPANYASINDA KANTAR SIRASI BEKLEYEN ÇİFTÇİLERİN TRAKTÖRLERİ KİLOMETRELERCE PANCAR KUYRUKLARI OLUŞTU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Malazgirt’te kilometrelerce pancar kuyruğu oluştu
100 views
19 Ekim 2021 - 14:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Muş’un Malazgirt ilçesinde şeker pancar alım kampanyasında kantar sırası bekleyen çiftçilerin traktörleri kilometrelerce kuyruk oluşturdu.

Malazgirt’te şeker pancarlarını getiren çiftçiler kantar sırasında yaklaşık 10 kilometrelik traktör kuyruğu oluşturdu. Malazgirt Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer, Belediye Başkanı Cengiz Altın ve Malazgirt Ziraat Odası Başkanı Tahsin Kılıç, pancar alım kantarını ziyaret ederek yetkililerden alım kampanyası hakkında bilgi aldı. Kaymakam Demirer, Belediye Başkanı Altın, Ziraat Odası Başkanı Kılıç ve Malazgirt Bölge Pancar Şefi İbrahim Bostancı, üreticilere Ağrı Şeker Fabrikasında oluşan teknik bir arızadan dolayı şeker pancarı alımlarında bir aksama yaşandığını belirterek, bu ayın sonunda fabrikadaki arızanın giderilip yeniden pancar sevkiyatına hız verileceğini söyledi.

Malazgirtli şeker pancarı üreticileri ise Kaymakam Yiğit Yaşar Demirer’e, Belediye Başkanı Cengiz Altın’a ve Ziraat Odası Başkanı Tahsin Kılıç’a pancar kuyruklarının oluşmaması için gösterdikleri yoğun çabalardan dolayı teşekkür ettiler.

Malazgirt Bölge Pancar Şefi İbrahim Bostancı, geçen yıl 95 bin ton alım yapılan bölge şefliğinin kotasını yükselterek, bu yıl 120 bin ton pancar alımı yapmayı hedeflediklerini söyledi. Bostancı, “Pancar alımlarında hiçbir sıkıntımız yoktu, fakat Ağrı Şeker Pancarı Fabrikasında yaşanan teknik bir sıkıntıdan dolayı şeker pancarı sevkiyatında bir sıkıntı yaşadık. Bu sıkıntılar ay sonunda kadar inşallah giderilecek. Malazgirt’te bu yıl pancar alım kampanyası 90 gün sürecek. 16 Eylül’de açılan kampanya kapsamında Malazgirtli pancar üreticileri yaklaşık 40 bin ton pancar teslimi yaptılar” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.