Muş Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Malazgirt’te okul yenileme çalışması

MUŞ’UN MALAZGİRT İLÇESİNDEKİ FEYZİ AKKAYA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ BİNASINDA YENİLEME ÇALIŞMASI YAPILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Malazgirt’te okul yenileme çalışması
170 views
28 Mayıs 2021 - 16:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Muş’un Malazgirt ilçesindeki Feyzi Akkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binasında tadilat yapıldı.

Feyzi Akkaya Temel Eğitim Vakfı Kurucusu Başkanı Feyzi Akkaya tarafından 1991 yılında yaptırılan Feyzi Akkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılacak yenileme çalışmaları için Okul Müdürü Ferdi Yağcı, vakıf yönetimi ile irtibata geçti. Hemen harekete geçen vakıf yönetimi, okul binasında yenileme çalışmalarını yaparak tamamladı. Tadilat çalışmaları sonrasında liseyi ziyaret eden Kaymakam Yiğit Yaşar Demirer, Belediye Başkanı Cengiz Altın ve Milli Eğitim Müdürü Vedat Kaya, Feyzi Akkaya Temel Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Esra Tümen Dinçkök’e teşekkür ettiler.

Vakıf tarafından gönderilen ve okulda okuyan öğrenciler pandemi döneminde canlı derslere girebilmelerine olarak sağlayan 150 adet tablet bilgisayarın 10 âdeti ise Kaymakam Demirer, Başkan Altın ve Milli Eğitim Müdürü Kaya tarafından öğrencilere dağıtıldı. Geri kalan 140 tablet bilgisayar ise pandemi kuralları göz önünde bulundurularak okul idarecileri tarafından başka günler içinde peyderpey dağıtılacağı belirtildi.

Feyzi Akkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine vâkıf tarafından gönderilen tabletlerin yanı sıra, bir adet teknik resim sınıfı, bir adet bilgisayar destekli tam teşekkülü kütüphane, bir adet bilgisayar sınıfı, lisenin tüm kapı ve pencereleri, tüm sınıflar için öğretmen masası ve sınıf dolabı, sınıf askılığı ve öğretmelerin kaldıkları lojmanda diş giydirme, pencere ve iç dizayn tadilat çalışmaları, okulun kalorifer sistemine ekler yapıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.