Muş Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Malazgirt’te ‘TÜBİTAK Bilim Fuarı Sergisi’

MUŞ’UN MALAZGİRT İLÇESİNDEKİ ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR İMAM HATİP ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ TARAFINDAN ‘TÜRKİYE BİLİMSEL VE TEKNOLOJİK ARAŞTIRMA KURUMU (TÜBİTAK) BİLİM FUARI SERGİSİ’ AÇILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Malazgirt’te ‘TÜBİTAK Bilim Fuarı Sergisi’
134 views
29 Haziran 2021 - 12:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Muş’un Malazgirt ilçesindeki Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından ’Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim Fuarı Sergisi’ açıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan, TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında öğrencilerin hazırlamış olduğu bir birinden güzel projeler, Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu içinde sergilendi. Sergiye İlçe Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer, Belediye Başkanı Cengiz Altın, AK Parti İlçe Başkanı Kenan Deniz, Malazgirt Milli Eğitim Müdürü Vedat Kaya, Malazgirt Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Okan Yıldırım, kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Serginin açılış kurdelesini kesen Kaymakam Yiğit Yaşar Demirer ve Belediye Başkanı Altın, “hayırlı olsun” temennilerinde bulundular.

Öğrencilerin resim, teknoloji, tasarım ve bilimsel çalışmalarının yer aldığı bilim fuarını gezerek projeleri tek tek inceleyen Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer ve Belediye Başkanı Cengiz Altın, projeler hakkında bilgi alarak başarılı çalışmalarından dolayı öğrencileri ve öğretmenleri tebrik ettiler.

Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu Okan Yıldırım, yarının bilim adamlarını yetiştirirken, ilgi ve yeteneklerini bir şenlik havası içinde paylaşmak istediklerini söyledi. Eğitim öğretimi okulun dört duvarının dışına çıkarmak istediklerini vurgulayan Yıldırım, “Asıl unutulmayan bilgi, yaparak elde edilen öğrenmedir” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.