Muş Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MŞÜ’de korona virüs aşı mesaisi

MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ (MŞÜ) İLE İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDAKİ PROTOKOL KAPSAMINDA AŞI HAKKI BULUNAN AKADEMİK VE İDARİ PERSONEL İLE EŞLERİNE KORONA VİRÜS AŞISI YAPILMAYA BAŞLANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
MŞÜ’de korona virüs aşı mesaisi
157 views
21 Haziran 2021 - 17:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) ile İl Sağlık Müdürlüğü arasındaki protokol kapsamında akademik ve idari personelle eşlerine korona virüs aşısı yapılmaya başlandı.

MŞÜ Rektör Vekili Ulaş Çaydaş başkanlığında Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Kırımoğlu, Dr. Öğretim Üyesi Yalçın Dicle ve Genel Sekreter Vekili Ferit Uslu’nun girişimiyle Sağlık Bilimleri Fakültesinde hijyenik aşı odaları oluşturuldu. Doktor kontrolünde aşı olmaya başlayan personel ve yakınları, verilen hizmetten dolayı emeği geçenlere teşekkür etti.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Kırımoğlu, özellikle korona virüs aşısının üniversite yerleşkesinde yapılmasının ve üniversite personelinin aşıya gösterdiği yoğun ilginin herkes için örneklik teşkil edebileceğini, daha da önemlisi toplumsal bağışıklığın gerçekleşmesi ve bu salgının sona ermesi açısından kararlılığı gösterdiğini söyledi. Sağlıkçıların gece gündüz demeden ortaya koydukları bu olağanüstü çabanın karşılığının ancak kitlesel aşılamalarla verilmesinin mümkün olacağını ifade eden Kırımoğlu, “Toplumun aydınlık yüzleri olan üniversitelerin bu gibi önemli konularda öncü neferler olması ve örneklik teşkil etmesi gerekiyor. Pandemi ile mücadelede birçok alanda sorumluluk alan üniversitemiz, Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat öncülüğünde birçok acil tedbir planları hazırlamış ve birçoğunu uygulamıştır. Bu konuda Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’a her fırsatta bir sağlık personeli gibi verdiği mücadeleden dolayı teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Aşı programına; Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın yanı sıra rektör yardımcıları, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Kenan Akpolat, Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Kerim Abatay ve Halk Sağlığı Hizmetleri Uzmanı Mümin Bozkurt katıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.