Muş Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

(Özel) Muş’ta öğretmen ve öğrencilerden “Sıfır Atık” projesine destek

MUŞ’TAKİ REKABET KURUMU MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİ, CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN EŞİ EMİNE ERDOĞAN’IN HİMAYELERİNDE BAŞLATILAN “SIFIR ATIK PROJESİNE” DESTEK AMACIYLA GERİ DÖNÜŞÜM MALZEMELERİNDEN DEZENFEKTE SETİ ÜRETEREK YENİDEN ÜRETİM SÜRECİNE DAHİL EDİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
(Özel) Muş’ta öğretmen ve öğrencilerden “Sıfır Atık” projesine destek
165 views
12 Kasım 2020 - 13:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Muş’taki Rekabet Kurumu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan “Sıfır Atık” projesine destek amacıyla geri dönüşüm malzemelerinden dezenfekte seti üretti.

Rekabet Kurumu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, korona virüsle mücadele kapsamında öğrencilerin dezenfektan kutularına el sürmemeleri için ayakla sıvı püskürtmeli dezenfektan seti üretti. Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan “Sıfır Atık” projesinden esinlenen öğretmen ve öğrenciler, atıl durumdaki malzemeleri değerlendirerek yeniden üretime kazandırıyor. Okul atölyesinde üretilen dezenfektan setleri, okulun birçok noktasına kurularak hastalığın yayılmasını engellemek için kullanılıyor.

Yapılan çalışmayla ilgili açıklamalarda bulunan Okul Müdürü Abbas Ataman, okulun tesisat bölümü öğrencileri tarafından “Sıfır Atık” projesi kapsamında belli çalışmalar yapıldığını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın başlatmış olduğu proje kapsamında atölyede atık malzemelerden ürünler yapıldığını ifade eden Ataman, buradaki amaçlarının özellikle öğrencilerin yetenek alanlarını keşfetmek, kendilerini ifade etmelerini ve üretime katkıda bulunmalarını sağlamak olduğunu belirtti.

Tesisat bölümü öğretmenlerinden Ömer Örün ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın projesinden ilham alarak kullanılmış malzemeleri geri dönüşüme kazandırdıklarını söyleyerek, “Kullanılmış borulardan, atıl durumdaki borulardan okulumuzun dezenfektan seti ihtiyacını giderecek şekilde üretim yaptık. Elde ettiğimiz ürünlerin çok elverişli olduğunu gördük. Buradaki gayemiz, öğrencilerin dezenfektan kutusunu ellemeden, ayakla çok rahat bir şekilde dezenfektan sıvısını kullanmasını sağlamaktır. Bunu kendi okulumuzda birçok yerde kullanmaya başladık ve çok faydasını görüyoruz. Bunu farklı okullara da yapıp onların kullanmasını düşünüyoruz. Projemiz maliyet olarak çok düşük ve kullanılmış malzemelerden olması bizim için çok büyük bir avantaj. Eğer sıfır malzeme dahi kullansak, maliyet olarak diğer dezenfektan setlerinden çok daha düşük maliyettedir” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.