Muş Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

(Özel) Muş’taki okullar “Mobil Temizlik Ekibiyle” temizleniyor

MUŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN KORONA VİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA OLUŞTURULAN “MOBİL TEMİZLİK”, “MOBİL ONARIM” VE “MOBİL DEZENFEKTE” EKİPLERİ, OKULLARIN TÜM BAKIM VE TEMİZLİK İŞLERİNİ YAPARAK ÖĞRENCİLERİN HİJYEN BİR ORTAMDA EĞİTİM GÖRMELERİNİ SAĞLIYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
(Özel) Muş’taki okullar “Mobil Temizlik Ekibiyle” temizleniyor
174 views
18 Kasım 2020 - 9:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından korona virüs tedbirleri kapsamında oluşturulan “Mobil Temizlik”, “Mobil Onarım” ve “Mobil Dezenfekte” ekipleri, okulların tüm bakım ve temizlik işlerini yapıyor.

Muş Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencileri korona virüsten korumak amacıyla mobil ekipler oluşturdu. Oluşturulan ekiplerde yer alan temizlik personelleri, kendilerine tahsis edilen araçla ihtiyaç duyulan okulları tek tek gezerek detaylı temizlik yapıyor. Okula gelen ekipler; lavabo, öğretmenler odası, sınıf, korkuluk, pencere ve koridorları deterjan ile yıkadıktan sonra dezenfekte ediyor.

Okullarda korona virüs vakası yaşanmaması için mobil temizlik ekibiyle önlem alan İl Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Mobil temizlik ekibinin ülkede ve Muş’ta ilk defa kendi girişimleri sonucu oluşturulan bir proje olduğunu kaydeden Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, “İhtiyaç duyulan okullarımızın temizlik işlerine yardımcı olmak anlamında ekibimiz araç ve gereçleriyle birlikte istenildiği zaman gidip, oradaki eğitim öğretim ortamlarını daha hijyen hale getirmek için çaba sarf etmektedir. Bizlerde bu ekibe katkı sunmaktayız” dedi.

Pandemiden dolayı okulları daha hijyen hale nasıl getirebilecekleri çabası içerisinde olduklarını anlatan Kıvanç, “Böyle bir proje aklıma geldi. Bu projeyi de arkadaşlarla birlikte daha iyi hale getirmek için çaba sarf ettik. Araçlarımızın bir tanesini mobil ekibimize uyarlayarak tahsis ettik. Pandemiden etkilenen öğrenci sayımız hemen hemen yok denecek kadar az. Eğer biz bu ekibimizle katkı sunmamış olsaydık bu sayı artabilirdi. Bütün temizlik malzemelerimizle okulu temiz hale getirip daha sonra ayrılıyoruz. Okula ilk önce temizlik ekibimiz giriyor ve her tarafı temizledikten sonra dezenfekte ekibi daha sonra okulu ilaçlıyor” ifadelerini kullandı.

Mobil temizlik ekibi olarak okullara temizlik yapmaya geldiğini belirten personel Habibe Ay ise pandemi sürecinde çocuklara hijyen bir ortam hazırlamak için çalıştıklarını ifade etti. Temizlik çalışmasının ardından dezenfektan ekibinin ilaçlama yaptığını vurgulayan Ay, “Lavaboları, sınıfları, çocukların en çok kullandığı yerleri özellikle temizliyoruz. Buraları hijyenik bir hale getiriyoruz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.